Optikai hálózatszerelés a kábel behúzástól, az optikai szálhegesztésen át annak végződtetéséig és méréséig.
SM és MM – OM1, OM2, OM3, OM4 típusú kábelek szerelése a legelterjedtebb típusú optikai csatlakozókkal: SC, MTP/MPO, LC.
Hálózatainkhoz jellemzően Commscope, R&M, Schrack, illetve Panduit termékeket használunk, de igény esetén más gyártók termékeit is beszereljük.
Miben segíthetünk?
Hol dolgozunk?
Optikai hálózatok szerelését vállaljuk Magyarország egész területén.
Milyen helyszíneken dolgozunk?
Optikai kábelek behúzása gégecsőben, álpadlóban, álmennyezetben, vagy kábeltálcán.
A nyomvonalat szükség esetén födém áttöréssel, oldalkaros vagy függesztékes kábeltálcán építjük ki akár nagy magasságban is.
Az optikai szálhegesztők – ahogy azt nevük is mutatja – egy előre meghatározott hőmérsékletre hevítik fel a bennük elhelyezett üvegszál végeket, majd pedig összeillesztik azokat. A gépben hegesztő elektródák találhatóak, melyek között a hegesztés során plazmanyaláb jön létre, ez biztosítja a tökéletes kötést.
Az optikai szálhegesztés folyamatáról bővebben itt olvashat:
SignailFire AI-9 hegesztőgépünk
Optikai hegesztések elvégzéséhez saját SignalFire AI-9 típusú szálhegesztőnket használjuk, mely egy sokoldalú gép, épületen belüli szálforrasztáshoz éppúgy felhasználható, mint kültéri távközlési hálózatok szereléséhez. Nagy kapacitású akkumulátorral rendelkezik, így egy nap alatt akár 150 kötés is végezhető vele.
Optikai szálhegesztőnk beépített VFL, valamint teljesítmény és csillapításmérő csatlakozóval is rendelkezik A VFL csatlakozó látható hullámhosszúságú lézerfényt bocsát ki, mely alacsony hullámhossza és nagy energiasűrűsége révén nem helyettesíti a jegyzőkönyvezett teljesítménymérést, de a szálkötés megfelelőségéről egy tájékoztató jellegű információt biztosít.
A teljesítmény és csillapításmérő csatlakozóval az eszközt különböző hullámhosszra kalibrálva az optikai szálakat azonnal a szerelés helyszínén mérni tudjuk.
Az optikai kábeleket mechanikus száltoldóval, vagy optikai szálhegesztő géppel tudjuk toldani.
Mechanikus száltoldókat ma már csak abban az esetben használunk, ha a szálkötőgép valamilyen okból kifolyólag nem használható az adott helyen.
Habár a mechanikus száltoldóval végzett kötés minősége messze nem olyan jó mint a hegesztőgéppel végzetteké, de egy működőképes, jó alternatív megoldás lehet, ha nincs mód szálkötőgép használatára.
Optikai hálózat méréseinket Fluke Networks CertiFiber® Pro készülékkel végezzük, mellyel alapvető teljesítmény és csillapítási értékek mérhetőek. A mérést követően hitelesített jegyzőkönyvet állítunk ki és azt a megrendelő rendelkezésére bocsájtjuk.
Optikai hálózat hibakeresés és javítás saját OTDR Max 730 típusú OTDR (optical time-domain reflectometer) készülékünkkel. Az eszköz OTDR reflektométeres mérésre alkalmas, így optikai hálózatok szakasz hosszának mérésére (60 km-ig), illetve a szakaszon jelentkező hiba helyének pontos behatárolásra is tudjuk használni.
Sürgős esetben országosan 24 órán belüli kiszállással javítjuk a hálózatot.